Planujesz kupić aparat a może posiadasz już aparat ale nie wiesz jak go w pełni wykorzystać, chcesz robić zdjęcia tematyczne? Zapraszam wszystkich miłośników fotografii i nie tylko na organizowane przeze mnie warsztaty i plenery.

Organizuje kursy i warsztaty:

  • kurs podstawowy,
  • kurs zaawansowany,
  • warsztaty z fotografii portretowej,
  • warsztaty z fotografii studyjnej,
  • warsztaty z fotografii ślubnej.

Pierwsze kroki

Interesujesz się fotografią, kupiłeś właśnie aparat, chciałbyś zacząć niesamowitą przygodę a może Twoje zdjęcia są zbyt ciemne, jasne lub nieostre. Na tym kursie chciałbym podzielić się z Tobą wiedzą z podstaw fotografii, nauczyć obsługi aparatu, pomagając rozszyfrować wszystkie ustawienia oraz pokazać jak możesz wykorzystywać je w praktyce.
Pokażę wam jak wykonywać zdjęcia w naturalnych kolorach oraz panowania nad ostrością.  

Dobór sprzętu

Nie wiesz jaki aparat wybrać? Źle dobrany aparat do naszego stylu fotografowania i umiejętności może przysporzyć niepotrzebnych problemów, pozbawiając nas przyjemności fotografowania. Dzięki warsztatom dobierzesz aparat najbardziej odpowiadający Twoim potrzebą oraz poznasz akcesoria, które warto posiadać. 

Obsługa aparatu

Nauczysz się prawidłowo obsługiwać aparat i ustrzec się od najczęściej popełnianych błędów, które mogą doprowadzić do uszkodzenia sprzętu. Pomogę Ci opanować podstawy obsługi aparatu, które pozwolą Ci swobodnie operować dowolnym sprzętem a Twoja praca stanie się bardziej efektywna.

Światło w fotografii

Tłumacząc dosłownie słowo fotografia: phōtós – światło; gráphō – piszę, rysuje, co oznacza rysownie, malowanie światłem. Najlepszy aparat nie zastąpi nam światła, to ono jest podstawą fotografii. Nauczę Cię operowania światłem, pokażę różnicę pomiędzy światłem zastanym a sztucznym oraz jak ustawić aparat do panujących warunków oświetleniowych.

Perspektywa

O tym czy Twoje zdjęcie staje się wyjątkowym decyduje w znacznym stopniu perspektywa z jakiej pokażesz otaczający nas świat. Opowiem Ci o różnych rodzajach perspektyw, ich wadach i zaletach . Dowiesz się również jak prawidłowo wykorzystać ogniskową jaką posiadasz w swoim aparacie oraz jak uzyskać efekt rozmycia tła.

Fotografia portretowa

Portret kojarzy nam się przede wszystkim ze zdjęciem twarzy, nic bardziej mylnego. Fotografia portretowa to wiele różnych kadrów, ciasnych gdzie na zdjęciu znajduje się  tylko twarz, szyja, dekolt ale również zdjęcia całej sylwetki lub szersze plany. Zapoznam Cię z rodzajami portretów oraz nauczę dobierać odpowiedni obiektyw (ogniskową) do wykonywanego typu portretu oraz jak rozmawiać z osobą portretowaną.

Zdjęcia nocne

Fotografia nocna wymaga wiedzy oraz umiejętności od fotografa, lecz uzyskane obrazy są pełne gry świateł i cieni oraz niesamowitych kolorów. Fotograf musi umiejętnie posługiwać się czułością ISO, potrafiąc dobrać odpowiednią jej wartość. Umiejętność posługiwania się sztucznym źródłem światła takim jak lampa błyskowa lub malowanie światłem to wszystko stanie się proste.

Zdjęcia sportowe

Dobre zdjęcie sportowe to połączenie wydarzenia oraz uchwycenie właściwego momentu w odpowiedni sposób. Sport to bardzo dynamiczna dziedzina fotografii tutaj fotograf musisz perfekcyjnie panować nad czasem naświetlania oraz ogniskową, bo to długa ogniskowa pozwala nam się zbliżyć do tematu. Zapoznam Cię z techniką panoramowania lub zoomowania co pozwoli uczynić zdjęcia jeszcze bardziej atrakcyjnymi.

Fotografia krajobrazu

Pierwszy gatunek w historii fotografii oraz jeden z najpopularniejszych tematów zdjęć. Jak dobrać ekspozycję, jaki wybrać kadr, jak zbudować wieloplanowość na zdjęciach, kontrast, o której godzinie najlepiej fotografować. Odpowiedzi na te pytania poznasz w czasie tego kursu.  

Zdjęcia makro

Fotografia odkrywająca przed nami mikro świat, której podstawą jest uzyskanie dużych powiększeń. Niemalże każdy aparat pozwoli nam wykonać zdjęcia makro, potrzebna jest wiedza jak możemy uzyskać odpowiednie powiększenia oraz jakie akcesoria możemy wykorzystać aby ułatwić sobie pracę. Połączymy posiadaną wiedzę do osiągnięcia lepszych efektów.