Witam!

Kiedy zaczęła się moja przygoda z fotografią? Miałem wtedy 12 lat i zawsze fascynował mnie aparat taty, który był schowany w szafie. KIEV 4 to nim zrobiłem pierwsze zdjęcie a potem wywołałem je w łazience przerobionej na ciemnie.
Po wielu latach odezwała się do mnie przyjaciel moich rodziców z lat studenckich pytając o nich. Poprosiłem czy może mi o nich opowiedzieć. Przesłał mi zdjęcia moich rodziców z jego ślubu gdzie tato był fotografem i napisał:

„Z Twoim tatą mieliśmy sporo wspólnych zainteresowań – popołudnia szachowe – zawsze mnie ogrywał, fotografowanie – co jak widzę przeszło na Ciebie, długie sesje w ciemni – teraz to archaiczne.”

Zrobiło mi się bardzo miło. Po latach wróciłem z powrotem do fotografii analogowej i używam aparatu średnio formatowego KIEV 88 oraz różnych aparatów POLAROID.

Pracę zacząłem jako informatyk potem moja pasja przerodziła się w zawód i jestem fotografem. Moje życie to fotografia, ludzie, kawa i muzyka, szczególnie jazz. Zaczynałem robiąc zdjęcia na kliszach, potem w JPG a teraz robię RAWY. Teraz jestem też wykładowcą prowadzącym warsztaty, plenery i kursy fotograficzne.

Fotografując zawsze stawiam na ludzi, emocję i naturalność. Lubię opowiadać historię za pomocą obrazów, która wzrusza, wywołuje uśmiech, zaskakuje.Podczas reportażu pracuję dyskretnie ale blisko Was obserwując to co się dzieje, by nic co ważne nie umknęło mojej uwadze.

Lata doświadczeń sprawiły, że jestem czujny i skuteczny a czasem nawet przewidujący w fotografowaniu historii, które zmieniają się w szybkim tempie. To wszystko utrwalam na fotografiach.

Oprócz dużego doświadczenia posiadam wiedzę oraz sprzęt, która pozwala wykonać mi zlecenie w najtrudniejszych warunkach. Dziele się nią z innymi na różnych warsztatach, plenerach i kursach.

A tera to co lubię czyli kawa – dla mnie to niesamowity smak i aromat, uwielbiam dobrą kawę, szczególnie przy dźwiękach muzyki i to jazzowej.
Magicznym miejscem gdzie smakuje szczególnie dobrze jest mój dom na wsi u bram Roztocza. Kiedy mam tylko wolną chwile wracam tam, żeby zasmakować kawy w ogrodzie i posłuchać ulubionych płyt.

Dla mnie JAZZ to nie tylko muzyka płynąca z głośników ale też koncerty, które uwielbiam fotografować pokazując emocje jakie wywołuje i muzyków.

Mieszkam obecnie w Warszawie, ale chętnie pracuje na terenie całego kraju i poza granicami.

Moje konkursy i wystawy